Obuwie online

Moda czy wygoda – czym się kierować przy wyborze butów?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Chociaż oferta sklepów obuwniczych jest bardzo bogata, wcale nie jest łatwo wybrać buty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Idąc do sklepu marzymy żeby kupić nareszcie fajne buty, które będą nie tylko estetycznie wyglądały, ale też będą wygodne i trwałe, a ich cena nas nie powali. Wszystkie buty powinny spełniać te kryteria. Rzeczywistość jednak czasem rozczarowuje. A może to nam brakuje cierpliwości w znalezieniu odpowiedniego obuwia dostosowanego do naszych stóp.

Modnie czy wygodnie – jakie są nasze preferencje?

Trudno jest znaleźć buty w dobrej cenie, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Kobiety przede wszystkich kierują się wyglądem buta i tym jak będzie prezentował się na nodze. Kiedy kobieta powie ci, że kupiła fajne buty, wcale nie będzie to oznaczało, że potem będzie mogła w nich chodzić. But bowiem musi być elegancki i musi wyglądać. Mężczyźni natomiast bardziej stawiają na wygodę, dzięki czemu buty służą im lepiej i chętniej w nich chodzą. Kobiety lubią mieć więcej par butów, z czego najczęściej jedne nadają się do noszenia. Czy tak być musi? Nie, jeśli będziemy wiedzieć na co zwracać uwagę wybierając buty.

Czym się kierować przy wyborze butów?

Modny but może być też wygodny. Płaskie obuwie natomiast wcale nie musi być wygodniejsze od wysokiego i też może podrażnić stopy. Przy wyborze butów należy zwracać uwagę na to z czego są wykonane. To nam podpowie czy w przyszłości but dobrze ułoży się do nogi. Unikajmy twardej podeszwy i ciasnego szpica bo te dwie rzeczy mogą narobić nam odcisków, a tego chcielibyśmy uniknąć. Jeśli chcemy kupić buty na obcasie lub szpilce, zwróćmy uwagę czy but jest stabilny, czy po założeniu się nie kołysze. Zwróćmy też uwagę na to by obcas znajdował się na środku pięty, tak by ją podpierał. Wybierajmy buty lekkie i na tyle szerokie by nie czuć dużego ucisku w palce. Pamiętajmy jednak, że luźny but może okazać się równie niewygodny, jak za ciasny. Stopa będzie się w nim przesuwać i również możemy podrażnić stopy. Ważne jest to by but był idealnie dopasowany do naszej stopy. Czasami warto zmierzyć więcej par. Pamiętajmy też o tym, że jeśli kupimy buty na wysokim obcasie, musimy stawiać w nich mniejsze kroki, niż w butach płaskich.

Wybór odpowiedniego obuwia to ważna sprawa nie tylko dla samych stóp, ale i zdrowia całego organizmu. Warto więc robić przemyślane zakupy, jeśli chcemy by buty nadawały się do noszenia, a nie tylko zalegały naszą szafę. Jeśli dobrze poszukamy i wykażemy się cierpliwością, z pewnością znajdziemy fajne buty, które spełnią doskonale swoje zadanie. Będą nie tylko cieszyć oko, ale i nieść nas daleko.