Koturny, Obuwie online

Korzyści z noszenia zimowych butów na koturnie

Buty zimowe są jednym z głównych akcentów kobiecego wizerunku w zimowych porach roku, więc wybór butów powinien być dokonywany w sposób odpowiedzialny. Poza tym, że buty zimowe powinny być piękne, powinny ogrzewać stopy nawet w mroźne dni, a co najważniejsze powinny być wygodne. Dziś jedną z idealnych opcji, które łączą piękno i wygodę w butach, są zimowe damskie buty na koturnie.

Korzyści z noszenia zimowych butów na koturnie

Buty na koturnie od kilku sezonów są modnym atrybutem w zimowych kolekcjach sklepów z obuwiem. I każdego roku wzrasta popularność i popyt na nie. Faktem jest, że ten rodzaj podeszwy jest najbardziej praktyczny w sezonie zimowym. Buty na obcasach, oczywiście, wyglądają bardzo elegancko, nadając nogom szczupłości i elegancji. Ale w zimie takie buty są bardzo niewygodne, a nawet traumatyczne. Buty z płaskimi podeszwami, chociaż są stabilne, ale dzięki cienkim podeszwom w takich butach, nogi szybko przemarzają.

Buty zimowe na koturnie są odpowiednie dla modnych kobiet, które chcą wyglądać na wyższe i nie czuć zmęczenia nóg. Buty na koturnie pomogą wizualnie wydłużyć nogi i dodać kobiecości do wizerunku. Ponadto takie zimowe buty poprawią piękną postawę i sprawią, że chód stanie się bardziej elegancki, co jest tak ważne dla płci pięknej.

Modele zimowych butów na koturnie

Obecnie sklepy obuwnicze oferują szeroką gamę modnych zimowych butów na koturnie. Szczególnie popularne są modele z futrzanym wykończeniem. Oczywiście, wybierając taki model, należy dać pierwszeństwo wykończeniu naturalnego futra. Buty z futerkiem na zewnątrz idealnie pasują do stylu casual: takie damskie buty są odpowiednie w połączeniu z jeansami i wąskimi spodniami, z dzianinową sukienką. Ale odzież wierzchnia do takich butów musi być dopasowana. Najkorzystniejszą kombinacją jest futrzana kurtka lub kaszmirowy płaszcz. Odpowiednia jest również puchowa kurtka z futrzanymi elementami na kapturze lub kołnierzu.

Jednak ze wszystkimi wymienionymi zaletami buty zimowe na koturnie z futrzanym wykończeniem mają znaczną wadę. Ten but absolutnie nie nadaje się do deszczu ze śniegiem. Futro w taką pogodę szybko zamoknie i straci swój wygląd, a może nie odzyskać efektu po wysuszeniu. Dlatego wybierając taki model, trzeba mieć dodatkową parę butów zimowych na deszczową pogodę.

Kolejnym modnym trendem sezonu zimowego stały się ukryte buty klinowe. Takie buty są zaprojektowane tak, aby wizualnie dłużyć bez dodatkowego nacisku na wysokość użytej koturny. Może on być wykonany w kolorze samych butów, które mają imitację cienkiej podeszwy u dołu. Wyglądają interesująco buty z wysokimi podeszwami i klinowym wycięciem w środku stopy. Oryginalny design butów zimowych z ukrytymi koturnami pozwala eksperymentować z wizerunkiem i wygląda odważnie.